prev Galerie akcí

Extrem Cup 2008 zná své vítěze

V sobotu 7. 6. se na Malé Skále v Českém ráji uskutečnilo Mistrovství České republiky v závodu štafet v extrémních sportech s názvem Extrem Cup 2008. Závod měl letos již své šesté pokračování a na startu se objevilo zatím nejvíce týmů v historii – dvacet šest čtyřčlenných štafet v disciplínách běh, horské kolo, paragliding a kajak. Extrem Cup odstartoval v 11 hodin z areálu Žlutá plovárna na Malé Skále.

První na trať se vydali běžci a absolvovali náročnou 11ti kilometrovou trať kolem vrchu Sokol a podél Suchých skal. Po předávce cyklistovi se startovní pole již značně roztrhalo a rozdíl mezi prvním a posledním předávajícím byl téměř 30 minut. Na cyklisty čekal náročný výjezd na horu Kozákov, pod kterou předávali štafetu letcům v disciplíně paragliding. „Povětrnostní podmínky nám letos neumožnily odstartovat, foukal přesně opačný vítr než bychom potřebovali,“ řekl Mirek Fejt, hlavní rozhodčí paraglidingu. Letci tak absolvovali náhradní kratší disciplínu, kde museli předvést předletovou přípravu a nafouknutí vrchlíku. Cyklisté poté opět obdrželi předávku a namířili přes náročné sjezdy k Železnému Brodu a podél řeky Jizery zpět na Malou Skálu. „Trať kola byla letos snad ještě náročnější než loni, nečekal jsem tolik prudkých výjezdů až v samotném závěru,“ prozradil Robert šimice z Hannah týmu. Cyklisté předali na poslední úsek kajakářům. „Pro tuto disciplínu jsme připravili několik změn – například start a sjezd do řeky Jizery z vysoké plošiny, nebo průjezd brankovištěm,“ doplnil Petr Bažant z pořádající agentury SUNDISK. Nechyběl ani tradiční eskymácký obrat a závěrečné splutí jezu.

Závodu se letos účastnilo 26 týmů z toho 4 ženské. V mužích zvítězilo družstvo ´Internet Billboard / Opava net´ ve složení Krupička, Škrabálek, Horák a Eisner. Nejlepším ženským týmem byly ´Vodnice´ a závodnice Erbenová, Adamíčková, Pechoutová a Diblíková. Na startu nechybělo mnoho známých tváří sportovního světa – například Jan Hruška - jeden z nejlepších českých silničářů, který se stal i vítězem své disciplíny ´horské kolo´, nebo Miroslav šimek – olympionik ve vodním slalomu.

Večer se závodníci i diváci mohli pobavit při afterparty, která se tentokrát konala přímo na Žluté plovárně ve velkém stanu. Kapela ´Romano Zorba´ rozproudila desítky přítomných a letošní Extrem Cup byl tak tradičním způsobem zakončen.

Kompletní výsledky naleznete zde:

Za pořadatele z agentury SUNDISK, Martin Bauer

+420 775 580 381

info@sundisk.cz

Vybraných cca 60 fotogrfií ze závodu si můžete prohlédnout na této stránce, kompletní fotogalerie s téměř tisícovkou fotek je k nahlédnutí zde.