prev Galerie akcí

Slavnostní otevření Stezky svobody

Stezka svobody - projekt, který neuvěřitelným způsobem propojil
Lučany nad Nisou, Horní Maxov a Jindřichov Vše k nám přišlo velkou shodou náhod a my jsme neskutečně hrdí, že jsme se na tak úžasném projektu mohli podílet. 

Začalo to v roce 2018 v době oslav 100 let výročí republiky. Parta nadšenců z Horního Maxova se zapojila do celorepublikového projektu sázení stromů svobody. Když se sázela Lípa v Horním Maxově, byla naše Zuza (Zuzana Bauerová) požádána o fotodokumentaci celé akce.  

"Málem mi tehdy umrzly prsty :)", vzpomíná na své focení v chladném Maxově Zuza B. 

Do projektu byla zapojena další místa - konkrétně Lučany nad Nisou a Jidřichov. V každé z obcí se tehdy konala i sousedská oslava. S nadšením jsme pozorovali propojení lidí ze všech obcí.

No a pak už bylo všem jasné, že to nemůže skončit jen tak - vysázením třech stromů. Nakonec za podpory mnoha dobrovolníků, dárců a partnerů vznikl krásný projekt s názvem Stezka svobody, která všechna tři místa unikátním způsobem propojuje.

Martin (majitel SUNDISK) byl do projektu vtažen také a nakonec se naše firma podílela na vydání Průvodce Stezkou svobody.
Aleš Majer (náš grafik a kreativec) pomohl s DTP a předtiskovou přípravou průvodce, všichni ostatní se organizačně podíleli na slavnostním otevření Stezky svobody.

Událost proběhla v době pandemie COVID-19. Proto velký dík patří i Páje, Žandě, Šárce (naše holky úžasné), které po celou dobu dohlížely na to, aby vše proběhlo podle pravidel umožňujících shromáždění lidí v této době. 

Protože jsme lokálními patrioty, vždycky se snažíme zapojit místní osobnosti. Akci proto moderovala Marcela Augustová, zpívali a hráli liberečtí Super Hero Killers, jablonečtí Alena Vítová a Ondřej Ruml.

Shromáždění bylo v poklidu zakončeno vystoupením TRIA Vladimíra Merty.

Dovolíme si citovat Ondru Fencla z TRIA, který nám napsal bezprostředně po akci:

"Pořád si myslím, že se mi to zdálo. Jsem z toho tak paf, že jsem si dnes spletl hodiny a omylem jsem přišel na Hlavní nádraží na vlak o hodinu dřív (místo abych spal :)."


Všichni věříme, že takových akcí už bude přibývat, že se zase budeme moci setkávat a radovat při kultuře, při společných zážitcích.

Na tento symbolický den, Den vítězství, Den osvobození, Den otevření Stezky svobody u nás v kraji nikdy nezapomeneme. Díky!


stezka svobody

Slavnostní otevření Stezky svobodyIMG_8912Slavnostní otevření Stezky svobodyStezka svobodyStezka svobody-Alena VítováSlavnostní otevření Stezky svobodyStezka svobodySlavnostní otevření Stezky svobodySlavnostní otevření Stezky svobodySlavnostní otevření Stezky svobodyOndřej Ruml - otevření Stezky svobodyNikola Sudová - Otevření Stezky svobodySuper Hero Killers - otevření Stezky svobodySuper Hero Killers - otevření Stezky svobodySlavnostní otevření Stezky svobodyOndřej Fencl - Slavnostní otevření Stezky svobodyJan Hrubý - Slavnostní otevření Stezky svobodyVladimír Merta - Slavnostní otevření stezky svobodyMarcela Augustová - Slavnostní otevření Stezky svobodyAlena Vítová, Ondřej RumlStezka svobody - partneřiSUNDISK

Zaujali jsme Vás?

Ozvěte se
Sundisk provozovna - budova Sundisk provozovna - mapa