prev Galerie akcí

HAVEX MTB MARATON 2007 - Report a výsledky

V neděli 2. září se uskutečnil HAVEX MTB MARATON 2007. Pořadatelé z agentury SUNDISK s.r.o. a Müller Production připravili tradiční závodní okruh v okolí Lánova a Vrchlabí.

V 10hod vyrazili na trať od Hotelu Harmonie v Lánově dospělé kategorie a kadeti. Poprat s nástrahami trati se vydalo na 60 jezdců. Na Muže Open, Masters a Juniory čekaly dva pětadvacetikilometrové okruhy, na Ženy, Juniorky, Příchozí, Kadety, Kadetky a VIP kategorii „Beznaděj“ poté okruh jen jeden.

Vítězství na 50 km trati v kategorii Muži Open vybojoval Michal Plesník (ŽP SPORT a.s.) před Ondřejem Zeleným (Scania Apache Team). Na stejně dlouhé trati vybojoval vítězství mezi Juniory Michal Malík (KC Kooperativa SG) a v kategorii Masters Jiří Berger (CK Carla Dvůr Králové).

V kategorii Ženy, Juniorky po 25 km vyhrála Tereza Jansová (Česká Spořitelna MTB) před Ivanou Pechoutovou (Michelin Specialized). V Příchozích jasně zvítězil Luboš Toman (CK Carla Dvůr Králové), mezi Kadety dominovali závodníci KC Kooperativa SG Jan Nesvadba a Michal Šimerle. Kadetky vyhrála Karolína Bergerová (CK Carla Dvůr Králové). V kategorii VIP „Beznaděj“ obhájil loňské vítězství Martin Müller.

Ve 14hod odstartoval závod dětí na okruhu, kde se jinak prohání čtyřkolky. Předškolní děti absolvovali 2 okruhy a žáci 1.-2. tříd absolvovali okruhů 5. Po zdárném projetí všech nejmenších závodníků cílem následoval závod Žáků na 5 km okruhu v okolí letiště.

Žákyně II vyhrála Aneta Štuláková, Žákyně I Daniela Březinová a v Žácích I zvítězil Tomáš Svoboda. Chlapce 1.-2. třída vyhrál Jan Novotný a v Dívkách stejné věkové kategorie zvítězila Tereza Stará. V kategorii nejmenších zvítězili Ondřej Soukup a Anna Pokorná.

Pro diváky byla připravena na vyzkoušení lezecká stěna od agentury EFA a dále pak biketrialová exhibice v podání Michalů Matyse a Budského.

Na závěr je potřeba vyjádřit poděkování partnerům: HAVEX Auto, K2, Enervit, EFA, BON servis, SPINNING Vrchlabí a Cyklosport Kučera Horní Branná.